Wyszukaj produkt

Izolacja płynna

KATALIZATOR ALSAN® CAT DO ŻYWIC PMMA

Katalizator ALSAN® CAT jest głównym składnikiem systemu ALSAN® PMMA służącym jako utwardzacz (katalizator) do żywic na bazie PMMA. Bazą katalizatora jest nadtlenek dibenzoilu.
Opakowania: saszetki - 100 g lub karton - 5 kg.

ŻYWICA WYKOŃCZENIOWA PMMA ALSAN® 975 F

ALSAN® 975 F jest pigmentowaną, szybkoschnącą żywicą stosowaną jako warstwa wykończeniowa na bazie PMMA.

WPUST DACHOWY DRAINI ALSAN®

WPUST DACHOWY DRAINI ALSAN® do odprowadzania wody wykonany z elastycznej włókniny. Oba elementy są trwale i szczelnie zespolone. Kompatybilny z żywicami PU i PMMA.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® TOILE JDX

ALSAN® TOILE JDX jest włókniną wzmacniającą dylatacje w systemach ALSAN® FLASHING.

PIASEK ALSAN® SILICE

Piasek ALSAN® SILICE to mieszanina piasku kwarcowego o różnym składzie granulometrycznym do stosowania w systemach ALSAN® jako warstwa antypoślizgowa.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA ALSAN® 172 CR

Żywica gruntująca ALSAN® 172 CR to podkład gruntujący na bazie PMMA, który nakłada się na membrany bitumiczne. W połączeniu z zabarwionym na biało wykończeniem ALSAN® 970 CR, stanowi część systemów chłodnych dachów SOPREMA.

ŻYWICA WYKOŃCZENIOWA ALSAN® 970 CR

Żywica wykończeniowa ALSAN® 970 CR w kolorze białym na bazie żywic PMMA, przeznaczona do wykonania szybkoschnącej warstwy wierzchniej w systemie chłodnych dachów SOPREMA.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® FLEECE GF

ALSAN® FLEECE GF jest włókniną wzmacniającą o różnych szerokościach, stosowana w systemie ALSAN® 600.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® FLEECE B

ALSAN® FLEECE B jest włókniną wzmacniającą o różnych szerokościach, stosowana m.in. w systemie balkonowym ALSAN® 600.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 902 FT

ALSAN® 902 FT to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, odporna na UV, stosowana jako warstwa wykończeniowa w kolorze transparentnym, bezbarwnym w systemie ALSAN® 600.
Opakowanie - puszki metalowe 4 kg.

PASTA POLIURETANOWA ALSAN® 902 CP

ALSAN® 902 CP to jednoskładnikowa, wodoszczelna barwna pasta poliuretanowa, odporna na UV, stosowana jako warstwa uzupełniająca, wykończeniowa, w kolorze palety RAL, w systemie ALSAN® 600. Opakowanie: puszki metalowe - 0,8 kg.

MASA WYKOŃCZENIOWA PMMA ALSAN® 972 F

ALSAN® 972 F jest dwukomponentową, barwną, szybkoschnącą masą wykończeniową na bazie żywic PMMA przeznaczoną do wykonania warstwy wierzchniej pod ciężkie obciążenia mechaniczne np. rampy zjazdowe. Opakowanie: puszki metalowe - 15 kg.
Produkt dostarczany bez katalizatora.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 600

ALSAN® 600 jest gotową do użytku, jednoskładnikową, wodoszczelną żywicą poliuretanową, przeznaczoną do wykonania warstwy wierzchniej pokryć dachowych oraz balkonów wraz z włókniną wzmacniającą. Odporna na działanie promieni UV. Zgodna z najwyższą kategorią obciążeń według ETAG 005. Opakowanie: puszka metalowa 5 kg lub
15 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA DWUKOMPONENTOWA ALSAN® 140

ALSAN® 140 A+B jest dwukomponetową, bezrozpuszczalnikową żywicą poliuretanową, która jest warstwą gruntującą pod poliuretanowe systemy ALSAN®. Zestaw zawierający 2 opakowania metalowe (komponent A + komponent B), każdy o objętości 5 kg.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® FLEECE 165 P

ALSAN® FLEECE 165 P / ALSAN® FLEECE B jest włókniną wzmacniającą o różnych szerokościach stosowaną w systemie ALSAN® FLASHING QUADRO.

ŻYWICA POLIURETANOWA ALSAN® FLASHING QUADRO

ALSAN® FLASHING QUADRO to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, przeznaczona do detali, złączy i obróbek, odporna na działanie promieni UV. Zgodna z najwyższą kategorią obciążeń według ETAG 005.

Opakowania - metalowe puszki 5 kg.

TAŚMA DO ŻYWIC PMMA SOPRATAPE

SOPRATAPE2 (taśma dwuwarstwowa) i SOPRATAPE3 (taśma trójwarstwowa) to dwie niepowtarzalne taśmy, dzięki którym praca stanie się szybsza, łatwiejsza i bardziej precyzyjna. SOPRATAPE sprawdzą się zwłaszcza podczas stosowania żywic ALSAN 770 / PMMA, kiedy kolejne warstwy są układane krok po kroku w ciągu kilku godzin. Przyklejanie kolejnych warstw taśm przy każdej warstwie żywicy zoptymalizuje pracę i pozwoli uniknąć błędów wykonawczych.

PŁATKI DEKORACYJNE DO ŻYWIC PMMA ALSAN® DECO MIX

ALSAN® DECO MIX są kolorową mieszanką płatków dekoracyjnych oraz piasków kwarcowych specjalnie dopasowanych do żywic ALSAN® PMMA. Opakowanie: plastikowe wiaderko - 10 kg.

PŁATKI DEKORACYJNE DO ŻYWIC PMMA ALSAN® DECO CHIPS

ALSAN® DECO CHIPS są kolorowymi płatkami, specjalnie dopasowanymi do żywic ALSAN® PMMA. Opakowanie: plastikowe wiaderko - 2 kg.

ROZPUSZCZALNIKOWY ŚRODEK CZYSZCZĄCY ALSAN® 076

ALSAN® 076 to rozpuszczalnikowy środek czyszczący. Opakowanie: metalowe puszki - 5 kg, 10 kg i 30 kg.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® VOILE FLASHING

Włóknina wzmacniająca ALSAN® VOILE FLASHING z włókniny poliestrowej.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® VOILE DE RENFORT

ALSAN® VOILE DE RENFORT jest lekką, sprężystą i elastyczną włókniną wzmacniającą, wykonaną z welonu z nietkanych włókien poliestrowych.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® TOILE DE RENFORT

ALSAN® TOILE DE RENFORT jest lekką, sprężystą i elastyczną włókniną wzmacniającą, wykonaną z polipropylenu.

WŁÓKNINA WZMACNIAJĄCA ALSAN® VOILE P

ALSAN® VOILE P jest włókniną wzmacniającą o różnych szerokościach stosowana w systemie ALSAN® PMMA. Opakowania: 50 mb w rolce. Szerokości rolki: 10, 15, 20, 26, 35, 52, 70, 105 cm.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® HES

ALSAN® HES gotowa do użytku, jednoskładnikowa, bezwonna, żywica poliuretanowa, która jest warstwą gruntującą pod systemy ALSAN®. Opakowanie: metalowe puszki - 1 kg i 5 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® H80

ALSAN® H80 jest gotową do użytku, jednoskładnikową żywicą poliuretanową, która jest warstwą gruntującą pod systemy ALSAN® 310, 400, 410, 500. Opakowanie: metalowe puszki 5 kg i 20 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWO-BITUMICZNA ALSAN® FLASHING JARDIN

ALSAN® FLASHING JARDIN to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowo - bitumiczna. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 15 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWO-BITUMICZNA ALSAN® FLASHING

2ALSAN® FLASHING to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowo - bitumiczna. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 15 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA DWUSKŁADNIKOWA ALSAN® EP 120

ALSAN® EP 120 jest dwuskładnikową żywicą epoksydową, stosowany jako środek gruntujący. Opakowanie: puszka metalowa - 5 kg.

ŻYWICA PMMA WYKOŃCZENIOWA ALSAN® 975 FT

ALSAN® 975 FT jest transparentną, bezbarwną, szybkoschnącą żywicą wykończeniową na bazie PMMA. Przeznaczoną do wykonania warstwy wierzchniej pod obciążenia mechaniczne i chemiczne. Opakowanie: metalowa puszka - 10 kg.

ŻYWICA PMMA WYKOŃCZENIOWA ALSAN® 970 FT

ALSAN® 970 FT jest transparentną, bezbarwną szybkoschnącą żywicą wykończeniową na bazie PMMA, przeznaczoną do wykonania warstwy wierzchniej pod obciążenia mechaniczne i chemiczne. Opakowanie: metalowa puszka - 10 kg.

ŻYWICA PMMA WYKOŃCZENIOWA ALSAN® 970 F

ALSAN® 970 F jest szybkoschnącą, barwną warstwą wykończeniową na bazie żywic PMMA, przeznaczoną do wykonania warstwy wierzchniej pod obciążenia mechaniczne i chemiczne. Opakowanie: metalowa puszka - 10 kg.

MASA WYRÓWNAWCZA PMMA ALSAN 870 RS

ALSAN® 870 RS jest szybko reagującą, trzy składnikową masą wyrównawczą i hydroizolacyjną na bazie żywic PMMA. Opakowanie: metalowa puszka - 10 kg i specjalna mączka w worku papierowym - 23 kg.

ŻYWICA PMMA ALSAN® 773

ALSAN® 773 jest szybkoschnącą żywicą na bazie PMMA, przeznaczoną do wykonywania izolacji przeciwwodnej bez wkładki z włókniny wzmacniającej. Opakowanie: puszka metalowa - 25 kg.

ŻYWICA TIKSOTROPOWA PMMA ALSAN® 770 TX

ALSAN® 770 TX jest szybkoschnącą tiksotropową elastyczną żywicą przeznaczoną do zabezpieczenia narożników, dylatacji oraz wywinięć kątowych na bazie żywic PMMA. Opakowanie: puszka metalowa - 10 kg.

ŻYWICA PMMA ALSAN® 770

ALSAN® 770 jest szybkoschnącą żywicą na bazie PMMA przeznaczoną do wykonania izolacji przeciwwodnej. Opakowanie: puszka metalowa - 10 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 500 FT

ALSAN 500 FT to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, stosowana jako warstwa wykończeniowa w kolorze transparentnym, bezbarwnym. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 500 F

ALSAN® 500 F to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, stosowana jako warstwa wykończeniowa. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 500 COLLE

ALSAN® 500 COLLE to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, która jest stosowana jako klej do wklejania systemowej włókniny wzmacniającej. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 500

ALSAN® 500 to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodoszczelna żywica poliuretanowa, która opcjonalnie może pełnić warstwę wykończeniową. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 410

ALSAN® 410 gotowa do użytku wodoszczelna żywica poliuretanowa, bezrozpuszczalnikowa i bezwonna, do stosowania z warstwą ochronną (wrażliwa na promieniowanie UV). Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA POLIURETANOWA JEDNOSKŁADNIKOWA ALSAN® 400

ALSAN® 400 gotowa do użytku jednokomponentowa, wodoszczelna , bezwonna żywica poliuretanowa, która musi zostać zabezpieczona warstwą ochronną. Opakowanie: metalowa puszka - 5 kg i 25 kg.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA PMMA ALSAN® 178 RS

ALSAN® 178 RS jest 3 komponentową, szybkoschnącą żywicą gruntującą na bazie PMMA do zastosowania na mokrych podłożach cementowych. Opakowanie: metalowa puszka - 18,6 kg, worek - 10 kg.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA PMMA ALSAN® 176

ALSAN® 176 jest szybkoschnącą, gotową do użycia, tiksotropową masą gruntującą na bazie PMMA. Opakowanie: metalowa puszka - 10 kg.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA PMMA ALSAN® 172

ALSAN® 172 jest szybkoschnącym środkiem gruntującym na bazie PMMA przeznaczonym do gruntowania powierzchni bitumicznych. Opakowanie: puszki metalowe - 5 kg i 10 kg.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA PMMA ALSAN® 171

ALSAN® 171 jest szybkoschnącym środkiem gruntującym na bazie PMMA. Opakowanie: puszki metalowe - 5 kg i 10 kg.

ŻYWICA GRUNTUJĄCA PMMA ALSAN® 170

ALSAN® 170 jest szybkoschnącym dwuskładnikowym środkiem gruntującym na bazie PMMA, przeznaczonym do gruntowania podłoży.

PODKŁAD GRUNTUJĄCY ALSAN® 104 SPRAY

ALSAN® 104 SPRAY jest jednokomponentowym podkładem gruntującym na bazie żywic alkidowych, przeznaczonym na metalowe podłoża.

PODKŁAD GRUNTUJĄCY ALSAN® 104

ALSAN® 104 jest jednokomponentowym podkładem gruntującym na bazie żywic alkidowych, przeznaczonym na metalowe podłoża. Opakowanie: metalowa puszka - 1 kg.

WARSTWA SCZEPNA ALSAN® 103

ALSAN® 103 jest jednokomponentowym środkiem sczepnym na bazie poliuretanu, przeznaczonym do gruntowania membran. Opakowanie: puszka metalowa - 1 kg.

MASA SZPACHLOWA PMMA ALSAN® 075

ALSAN® 075 jest szybkoschnącą masą szpachlową z szklanymi włóknami na bazie PMMA. Opakowanie: metalowe puszki 5 kg i 10 kg.

MASA SZPACHLOWA PMMA ALSAN® 074

ALSAN® 074 jest szybkoschnącą pigmentowaną masą szpachlową na bazie PMMA. Opakowanie: metalowe puszki 10 kg.

HYDROIZOLACJE ŻYWICZNE ALSAN®

Nasza gama płynnych hydroizolacji ALSAN® nadaje się do różnych zastosowań (od hydroizolacji parkingów po renowację płaskich dachów i balkonów oraz nietypowych uszczelnień) i ma wiele zalet, takich jak szybki proces wiązania i łatwość aplikacji. Aby w pełni wykorzystać nasze produkty ALSAN® i zapewnić sukces swojego projektu, należy wziąć pod uwagę poniższe 20 wskazówek ALSAN® , które nasi eksperci przygotowali dla całego procesu od przygotowania powierzchni po montaż.

przygotowanie powierzchni

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI POD PRODUKTY ALSAN®

 1. Odpowiednio przygotuj powierzchnię (kielnia, szlifowanie mleczka cementowego, usunięcie luźnych frakcji, kurzu, pyłu…).

 2. Usuń wszelkie ślady zanieczyszczeń, gruzu i zanieczyszczeń za pomocą przemysłowego odkurzacza. Powierzchnia musi być całkowicie sucha i wolna od luźnych frakcji.

 3. Za pomocą taśmy pokrytej folią PE wyznacz obszar, który ma być pokryty produktem ALSAN®.

LISTA KONTROLNA ALSAN® PRZED ROZPOCZĘCIEM PRAC

 1. Upewnij się, że rodzaj produktu i jego kolor odpowiadają potrzebom projektu.

 1. Sprawdź, czy produkty mają te same numery partii , aby pokryć całą powierzchnię

(szczególnie w przypadku systemów balkonowych: EASY, MEDIUM, LARGE).

 1. Upewnij się, że ilość produktu (kalkulując z nadmiarem od 5% do 15%) wystarczy na pokrycie całej powierzchni.

 2. Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria do montażu, takie jak szpachelka, pędzel, mieszadło mechaniczne, wałki malarskie, …

 3. Zbierz niezbędną siłę roboczą do wykonania zadania.

 1. Zawsze używaj odpowiednich PPE (środków ochrony osobistej;PPE, ang. Personal Protective Equipment).

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PRAWIDŁOWEGO MIESZANIA

 1. Utwórz obszar do mieszania produktów. Użyj niezbędnych środków do zabezpieczenia powierzchni przed zachlapaniem.

 2. W przypadku produktów na bazie PMMA należy dokładnie wymieszać katalizator i żywicę.

 3. Mieszać jednorodnie przez co najmniej dwie minuty mieszadłem mechanicznym, pamiętając o wymieszaniu produktu z dna i krawędzi pojemnika.

 4. Unikaj zanieczyszczenia każdego ze składników katalizatorem pomiędzy kolejnymi porcjami produktu. Każde mieszanie z zawartością żywicy wraz z katalizatorem przyspieszy kolejną reakcję gotowej mieszaniny.

 5. Wyczyść mieszadło po każdym mieszaniu produktu

 1. Podczas mieszania zawsze używaj czystych pojemników.

 1. Zaschnięty materiał można łatwo wyjąć z plastikowego wiaderka. Wiaderko po wyczyszczeniu może być ponownie użyte.

ZASTOSOWANIE HYDROIZOLACJI ALSAN®

 1. Za pomocą wałka równomiernie rozprowadź żywicę w ilości wystarczającej do wtopienia wzmocnienia z włókniny. Natychmiast bez czasu przestoju metodą „mokre na mokre” pokryć zbrojenie taką ilością żywicy, aby uzyskać odpowiednią grubość.

 1. Usuń taśmę maskującą przed rozpoczęciem polimeryzacji żywicy.

 1. Natychmiast wyczyść narzędzia odpowiednim rozpuszczalnikiem, takim jak środek czyszczący ALSAN® 076 lub DILUANT V.

 1. Zabezpiecz dostęp do obszaru i odczekaj minimalny czas schnięcia wskazany w karcie technicznej przed ponownym otwarciem dla lekkiego ruchu pieszego.

zastosowanie hydroizolacji

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB