Dachy płaskie i tarasy

Dachy płaskie i tarasy to jeden z filarów działalności Grupy SOPREMA. Wykorzystując produkty z naszej oferty, można stworzyć wysokiej jakości dach lub taras od a do zet, a także przeprowadzić renowację już istniejących, wymagających całkowitego remontu lub wymiany izolacji powierzchni. Płaskie dachy wróciły obecnie do łask i cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów – zarówno osób prywatnych budujących domy na własny użytek, jak i deweloperów stawiających apartamentowce, budynki użyteczności publicznej czy pawilony handlowe. Powierzchnie dachowe o minimalnym nachyleniu mają bowiem wiele zalet:

  • zapewniają dodatkową przestrzeń – zarówno na dachu, jak i w pomieszczeniach pod nim;
  • mają mniejszą powierzchnię niż dachy strome, co przekłada się na niższe koszty budowy i większą efektywność termiczną budynku;
  • łatwiej dopasować je do bryły budynku;
  • ich powierzchnię można zagospodarować na wiele sposobów, tworząc np. taras wypoczynkowy, ciąg komunikacyjny, parking czy ogród lub zieleniec w formie zielonego dachu.

Dobrze zaprojektowane, dachy płaskie są estetyczne, stanowiąc interesującą kropkę nad i nowoczesnych budynków. Z kolei za ich trwałość, odporność na skrajne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz parametry izolacyjne odpowiadają wykorzystane do budowy materiały.

Podobnie rzecz się ma z tarasami, bez których trudno wyobrazić sobie już domy jednorodzinne i apartamentowce. Niezależnie od tego, czy są budowane na poziomie gruntu, czy też na wysokości, stanowią doskonałe miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Tworząc je, warto zadbać o wysoką jakość materiałów izolacyjnych i wykończeniowych, by służyły przez lata.

Z czego wykonać dach płaski? Rozwiązania od SOPREMA

Płaskie dachy, ze względu na swoją konstrukcję o minimalnym nachyleniu, są szczególnie narażone na zaleganie wody czy śniegu, z kolei ich użytkowe wykorzystanie wiąże się ze zwiększonymi obciążeniami. Wszystko to sprawia, że projektując płaski dach, najbezpieczniej postawić na sprawdzone i polecane rozwiązania marki SOPREMA – od stropu przez warstwy izolacyjne i dyfuzyjne po nawierzchnię.

Rodzaje izolacji płaskiego dachu – wybierz optymalny system

Z myślą o budowie solidnych, funkcjonalnych i doskonale chroniących obiekty budowlane przed utratą ciepła i zbytnim nagrzewaniem, wodą i wilgocią, a także hałasem dachów płaskich SOPREMA stworzyła rozbudowaną ofertę materiałów izolacyjnych: pap asfaltowych nawierzchniowych i podkładowych, membran, produktów do izolacji płynnej, a także gotowych systemów izolacji dachów, kompleksowo łączących w sobie wszystkie niezbędne warstwy. Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu oferty każdy inwestor znajdzie w niej optymalne do konkretnego budynku rozwiązanie.

Trwały i funkcjonalny taras dzięki produktom marki SOPREMA

Powierzchnia tarasu, zwłaszcza niezadaszonego, jest narażona na skrajne temperatury, opady i promieniowanie słoneczne. Tarasy tworzone na budynkach czy garażach pełnią ponadto rolę dachu, muszą więc zostać dobrze zaizolowane, by chronić wnętrze przed wodą, upałem, hałasem i minimalizować straty ciepła budynku. Produkty tworzone przez firmę SOPREMA z myślą o tarasach to gwarancja trwałości i doskonałej hydro- oraz termoizolacji. Gotowe systemy izolacji tarasów są przy tym proste w montażu. O ostatecznym estetycznym i dobrze dopasowanym stylistycznie wyglądzie mogą decydować dostępne w ofercie impregnowane płyty drewniane układane na wspornikach, które są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB