Soprema Polska

Papa termozgrzewalna

Papa termozgrzewalna asfaltowa to produkt od lat cieszący się zaufaniem specjalistów z branży budowlanej na całym świecie. Jako lider w dziedzinie rozwiązań hydroizolacyjnych z ponad stuletnim doświadczeniem SOPREMA ma w swoim portfolio szeroką gamę elastycznych, wysokowydajnych, zaawansowanych technicznie rozwiązań do pokryć dachowych i hydroizolacji. Każda papa asfaltowa w ofercie marki jest wytwarzana na bazie bitumu modyfikowanego elastomerem SBS, co gwarantuje m.in. doskonałą giętkość materiału także w niskich temperaturach.

Nowoczesne papy asfaltowe wyróżnia wyjątkowa odporność na wodę, warunki atmosferyczne, ruchy konstrukcyjne i powstałe zarysowania na podłożu.

Papa bitumiczna

Sprawdź wszystkie
papy bitumiczne SOPREMA

Zobacz wszystkie
Soprema dachy zielone

POPULARNE ZGRZEWANE SYSTEMY IZOLACJI DACHÓW PŁASKICH

Zobacz najczęściej wybierane systemy izolacji dachów płaskich

POPULARNE PAPY TERMOZGRZEWALNE SOPREMA

Zobacz produkty cieszące się największą popularnością wśród naszych klientów

Obiekty referencyjne

Obiekty referencyjne, gdzie wykorzystano papy termozgrzewalne SOPREMA.

Papa termozgrzewalna asfaltowa od SOPREMA

W ofercie marki SOPREMA dostępne są papy asfaltowe o warstwowej budowie. W ich skład wchodzi osnowa z kompozytu, poliestru, tkaniny szklanej lub włókniny szklanej, a także połączenia tych materiałów z folią aluminiową. Stosowanie tego typu zbrojenia bezpośrednio przekłada się na stabilność parametrów i wysoką trwałość pap. Osnowa obustronnie otoczona jest masą bitumiczną odpowiedzialną za ochronę i szczelność warstwy. W zależności od przeznaczenia papy masa ta zabezpieczona jest na spodniej i wierzchniej stronie poprzez zastosowanie adekwatnych rozwiązań w postaci m.in. folii termotopliwej, piasku czy posypki mineralnej.

Papy asfaltowe marki SOPREMA to szeroka gama produktów do różnych zastosowań – oferujemy papy asfaltowe podkładowe i nawierzchniowe, a także wyroby o specjalnych właściwościach, m.in. antykorzennych, paroizolacyjnych czy odbijających promieniowanie słoneczne, dostosowane do indywidualnych warunków budowy.

Zastosowania pap termozgrzewalnych asfaltowych

Papy asfaltowe produkowane przez SOPREMA mają wiele zastosowań. Najczęściej są wykorzystywane:

  • jako hydroizolacja dachów płaskich użytkowych i nieużytkowych;
  • izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i części podziemnych budowli;
  • w systemach dachów zielonych;
  • w systemach dachów chłodnych (Cool Roof).

Korzyści ze stosowania pap SOPREMA

Papy SOPREMA spełniają praktycznie każdą funkcję, jaką może pełnić tego typu materiał w budownictwie: zapewniają hydroizolację części podziemnych i nadziemnych, gwarantują ograniczenie efektu wyspy ciepła (technologia Cool Roof) oraz mogą pochłaniać tlenki azotu NOx. Papa asfaltowa jest dostarczana wraz z systemem sprawdzonych rozwiązań: wpustów, klejów, obróbek przejść przez izolacje i chemii budowlanej.

Papa asfaltowa podkładowa czy nawierzchniowa, do hydroizolacji dachu zielonego, renowacji pokrycia dachowego czy izolacji fundamentów? Bogata gama produktów marki SOPREMA daje pewność, że znajdą Państwo dokładnie takie rozwiązania, jakich potrzebują.

Jakie zastosowanie ma papa termozgrzewalna?

Papa termozgrzewalna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i przemysłowym czy komercyjnym. Ze względu na swoją wytrzymałość i elastyczność jest doskonałym rozwiązaniem do pokrywania dachów płaskich oraz jako izolacja wodna tarasów i balkonów. Ponadto może być stosowana jako dodatkowa warstwa izolacji przeciwwilgociowej przy fundamentach budynków czy na ścianach zewnętrznych.

Jakie są rodzaje papy termozgrzewalnej?

W zależności od składu i przeznaczenia można wyróżnić kilka rodzajów papy termozgrzewalnej. Najpopularniejsze z nich to papa SBS (styren-butadien-styren) oraz papa APP (ataktowy polipropylen). Papa SBS charakteryzuje się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na niskie temperatury, dzięki czemu jest doskonała do zastosowań w klimacie umiarkowanym, takim jak w Polsce. Z kolei papa APP jest bardziej odporna na wysokie temperatury i promieniowanie UV, co sprawia, że świetnie sprawdza się na dachach wystawionych na silne nasłonecznienie.

Jak wygląda montaż papy termozgrzewalnej?

Montaż papy termozgrzewalnej wymaga pewnych umiejętności oraz specjalistycznych narzędzi, takich jak palnik gazowy do podgrzewania materiału. Proces montażu polega na równoczesnym rozwijaniu rolki z papą oraz podgrzewaniu jej spodu za pomocą palnika, co powoduje stopienie bitumicznej warstwy klejącej. Następnie papa jest dociskana do podłoża za pomocą wałka lub szczotki, dzięki czemu łączy się z nim na stałe. Warto dodać, że montaż papy termozgrzewalnej powinien być przeprowadzony przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, tj. bez opadów deszczu czy śniegu oraz przy temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza.

Czy papa termozgrzewalna wymaga konserwacji?

Prawidłowo zamontowana papa termozgrzewalna nie wymaga szczególnej konserwacji. Dzięki swoim właściwościom jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy opady deszczu. Jednak, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z długotrwałym użytkowaniem, warto regularnie sprawdzać stan pokrycia dachowego oraz kontrolować miejsca łączenia poszczególnych pasm papy.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB