Powrót

WSPORNIKI TARASOWE

Wsporniki tarasowe do podtrzymywania płyt tarasowych wykonanych z drewna, betonu i kamienia.

Wsporniki tarasowe przeznaczone są do podtrzymywania płyt tarasowych wykonanych z drewna, betonu i kamienia na zewnętrznych tarasach, balkonach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu pieszego, w budynkach jedno – i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej. Wsporniki regulowane pozwalają na dokładne dopasowanie wysokości podtrzymywanych płytek. Wysokość reguluje się ręcznie lub za pomocą specjalnego klucza dołączonego do każdego kartonu.

Wsporniki nieregulowane

Średnica główki (oparcia dla płyty) 12 cm i powierzchni 113 cm² oraz średnica stopki 20 cm (powierzchni podparcia na podłożu) i powierzchni 314 cm². Na główce znajdują się 4 pionowe żeberka dystansowe o grubości 3 mm rozstawione co 90º. Żeberka dystansowe służą do uzyskania regularnych szczelin pomiędzy układanymi płytami tarasowymi.

Wsporniki nieregulowane są dostępne w dwóch rozmiarach (wysokość):

  • 8 mm
  • 35 mm

Wsporniki regulowane

Wsporniki regulowane składają się z główki (oparcia dla płyty) zintegrowanej z gwintem i nakrętką o średnicy 12 cm i powierzchni 113 cm² oraz stopki o średnicy 20 cm (powierzchni podparcia na podłożu) i powierzchni 314 cm². Na główce znajdują się 4 pionowe żeberka dystansowe rozstawione co 90º o grubości 3 mm. Żeberka dystansowe służą do uzyskania regularnych szczelin pomiędzy układanymi płytami tarasowymi.

Wsporniki regulowane są dostępne w czterech rozmiarach (wysokość):

  • 40-67 mm
  • 60-90 mm
  • 90-150 mm
  • 150-260 mm

Nazwa WSPORNIKI TARASOWE
Materiał polipropylen wzbogacony
Zakres temperaturowy od -30°C do 87°C
Nośność (wsporniki nieregulowane) 3 t/m2
Nośność (wsporniki regulowane) 1,2 t/m2

Wymienione parametry dotyczą odporności na nacisk przy obciążeniu statycznym przyłożonym na całej powierzchni wspornika.

Powrót

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB