Ochrona środowiska jest jednym z kluczowych aspektów prowadzenia naszej firmy. Chcemy bowiem nie tylko wyjść naprzeciw wysokim wymaganiom naszych klientów, ale też sprostać bieżącym potrzebom planety. Dlatego też aktywnie włączamy się w działania na rzecz ograniczenia emisji CO2 i nieustannie wprowadzamy na rynek innowacyjne rozwiązania mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Jednym z kluczowych elementów ekologicznej strategii firmy Soprema jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Stawiamy w tym celu na surowce wtórne, takie jak przetworzone tworzywa sztuczne czy odpady przemysłowe, które są wykorzystywane do wytwarzania nowych produktów. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy ilość generowanych odpadów, ale także oszczędzamy zasoby naturalne oraz ograniczamy emisję CO2 powiązaną z procesami produkcyjnymi.

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez usprawnianie procesów produkcyjnych

W naszej firmie dążymy do ciągłego doskonalenia prowadzonych procesów produkcyjnych, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, a tym samym ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. W związku z tym inwestujemy w nowoczesne technologie, które pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie surowców oraz ograniczenie zużycia energii podczas produkcji. Optymalizacja procesów produkcyjnych to jednak niejedyny obszar naszego zainteresowania.

Wszystkim klientom oferujemy bowiem również nowoczesne izolacje termiczne, dzięki którym można znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej na ogrzewanie czy chłodzenie pomieszczeń, a co za tym idzie – realizować strategię zrównoważonego rozwoju. Mniejsze zużycie prądu oraz korzystanie do jego produkcji ze źródeł energii odnawialnej, takich jak panele fotowoltaiczne, również przyczynia się do ograniczenia emisji CO2. Dlatego nasze zakłady także zasilane są w dużej mierze w taki sposób.

Wprowadzanie zielonych rozwiązań w celu ograniczenia emisji CO2

Warto pamiętać, że choć optymalizacja procesów produkcyjnych, a także stosowanie surowców wtórnych i materiałów z recyklingu mają ogromny wpływ na środowisko, na ten moment nie da się ograniczyć emisji dwutlenku węgla do zera. Dlatego też w naszej firmie wprowadzamy dodatkowo różnego rodzaju zielone rozwiązania mające na celu oczyszczanie powietrza, którym oddychamy. Są to przede wszystkim zielone dachy montowane zarówno na budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych czy też użytku publicznego.

Zielone dachy to innowacyjne rozwiązanie polegające na pokryciu dachów roślinnością, która przyczynia się do oczyszczania powietrza, retencji wody oraz izolacji termicznej budynków. Coraz częściej instalujemy je np. na garażach, w formie modułowej lub komunikacyjnej, a także uprawie ekstensywnej oraz intensywnej. Dzięki temu możemy bez trudu dopasować je zarówno do charakteru danego obiektu, jak i potrzeb oraz wymagań inwestora. Dzięki zielonym dachom ograniczamy emisję CO2, poprawiamy jakość życia mieszkańców, a także wprowadzamy więcej natury do obszarów zabudowanych.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB