W dzisiejszych czasach, kiedy ochrona środowiska naturalnego i dążenie do wprowadzenia w życie strategii zrównoważonego rozwoju stają się coraz ważniejsze, nasza firma podejmuje ambitne wyzwania, aby swoją działalnością przyczyniać się do zmniejszenia negatywnego wpływu na planetę. Każdego dnia staramy się udoskonalać przeprowadzane procesy, by były jeszcze wydajniejsze, a jednocześnie bardziej ekologiczne i szukać nowych sposobów na wdrożenie naszych pomysłów w życie.

Jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju, który nam to umożliwia, jest inwestowanie w działalność badawczo-rozwojową. Dzięki temu jesteśmy w stanie aktywnie i nieustannie poszerzać swoją wiedzę, a także doskonalić technologie, które pozwalają nam na eliminację surowców kopalnych oraz zastępowanie ich materiałami odnawialnymi lub pochodzącymi z recyklingu. W efekcie produkty oferowane przez naszą firmę, takie jak materiały hydro- i termoizolacyjne, powłoki refleksyjne na dach i pozostałe elementy są coraz bardziej przyjazne dla środowiska.

Nowoczesne rozwiązania w produkcji jako element strategii zrównoważonego rozwoju

Kolejnym ważnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji. Przykładem takiego podejścia jest zamiana odpadów z tworzyw sztucznych na najwyższej jakości izolację, która nie tylko jest bezpieczna dla środowiska, ale też zapewnia doskonały komfort życia jej użytkownikom. Materiały izolacyjne naszej produkcji umożliwiają ograniczenie zużycia energii elektrycznej na ogrzewanie oraz chłodzenie pomieszczeń, nawet w obszarach, gdzie występują miejskie wyspy ciepła.

Aby jednak mieć pewność, że nasze produkty spełnią wygórowane wymagania klientów, a także przewyższą obowiązujące normy jakościowe, współpracujemy z nowoczesnymi laboratoriami, które dokładnie badają gotowe produkty, zanim trafią one do kontrahentów. Nasza strategia zrównoważonego rozwoju łączy w sobie bowiem ochronę środowiska z dbałością o rozwój gospodarczy i poprawę jakości życia. W Soprema nie tylko ograniczamy ilość generowanych odpadów, ale także tworzymy wartościowe produkty, które mają zastosowanie w budownictwie.

Strategia zrównoważonego rozwoju a wysokie standardy jakości

W Soprema dbamy również o to, aby oferowane przez nas produkty spełniały, a nawet przewyższały standardy rynkowe. Jak wspomnieliśmy wyżej, w tym celu korzystamy z własnych laboratoriów, w których przeprowadzamy skrupulatne testy i badania. Tylko te materiały, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe, trafiają na plac budowy. W ten sposób od wielu lat budujemy nie tylko swoją renomę na rynku, ale też zaufanie klientów – zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Co więcej, wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego jest dla nas istotne nie tylko na etapie produkcji, ale także podczas całego cyklu życia produktu. W tym celu dążymy do minimalizacji negatywnego wpływu swojej działalności na otoczenie zarówno poprzez stosowanie ekologicznych technologii, jak i odpowiedzialne zarządzanie odpadami czy dbałość o efektywność energetyczną. Chętnie nawiązujemy też partnerstwa z innymi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi czy instytucjami naukowymi, które dążą do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB