Nasza firma specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i hydroizolacyjnych. Jednak poza spełnianiem potrzeb naszych klientów pod tym względem chcemy też realizować cele zrównoważonego rozwoju, które pomagają nam dbać przede wszystkim o środowisko naturalne. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz zaangażowaniu w ochronę ekosystemu zdobyliśmy zaufanie wielu osób z różnych branż, a także klientów indywidualnych, którym zapewniliśmy poprawę komfortu codziennego życia.

Nasze cele zrównoważonego rozwoju związane są z trzema głównymi filarami. Pierwszym z nich jest wspomniana już ochrona środowiska, która przejawia się między innymi w minimalizacji wpływu produkcji na otoczenie oraz stosowaniu surowców pochodzących z recyklingu. Drugim filarem jest odpowiedzialność społeczna, czyli dbanie o dobro pracowników oraz wspieranie lokalnych społeczności. Trzecim zaś jest długoterminowe myślenie o przyszłości firmy, co obejmuje inwestowanie w badania i rozwój oraz poszukiwanie nowych, ekologicznych technologii.

Innowacyjne rozwiązania dla budownictwa a cele zrównoważonego rozwoju

Jednym z naszych celów zrównoważonego rozwoju jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów, które przyczyniają się do ograniczenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko. Oferujemy między innymi wysokiej jakości izolacje termiczne, które pozwalają na oszczędność energii w domu czy mieszkaniu oraz zwiększenie komfortu mieszkańców. Co jednak istotne, sprawdzają się one nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale też przemysłowych czy użytku publicznego, które wymagają odpowiedniego ocieplenia.

Na przestrzeni lat opracowaliśmy także specjalistyczne membrany i papy dachowe, które są odporne na promieniowanie UV, wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne oraz łatwe w montażu. Ponadto oferujemy nowoczesne systemy montażu paneli fotowoltaicznych. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że budynki stają się bardziej ekologiczne, a ich użytkownicy mogą cieszyć się zdrowszym i przyjemniejszym otoczeniem.

Osiąganie celów zrównoważonego rozwoju poprzez współpracę z partnerami

Nasza firma angażuje się również w działania mające za zadanie szerzyć wiedzę na temat celów zrównoważonego rozwoju oraz promować odpowiedzialne budownictwo. W związku z tym współpracujemy z różnymi instytucjami naukowymi, organizacjami pozarządowymi oraz innymi przedsiębiorstwami z branży budowlanej, aby wspólnie dążyć do realizacji celów ekologicznych. Spośród stowarzyszeń, z którymi działamy, warto wymienić Polski Klaster Budowlany, Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone, Francusko-Polska Izba Gospodarcza czy Polsko-Ukraińska Izba gospodarcza.

Regularnie przeprowadzamy także szereg szkoleń i warsztatów dla swoich pracowników czy partnerów biznesowych, dzięki którym uczestnicy mogą zdobyć praktyczne umiejętności związane z ochroną środowiska oraz stosowaniem ekologicznych rozwiązań w praktyce. W naszej pracy staramy się więc nie tylko dostarczać innowacyjne produkty, ale też aktywnie wpływać na kształtowanie przyszłości budownictwa. W ten sposób przyczyniamy się do poprawy jakości życia ludzi oraz ochrony naszej jedynej planety.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB