Papy termozgrzewalne można podzielić w zależności od sposobu ich zastosowania. I tak obok pap podkładowych i wierzchniego krycia wyróżniamy papy jednowarstwowe. Jak sama nazwa wskazuje, można je układać pojedynczo – nie potrzebują drugiej warstwy, ponieważ łączą w sobie funkcje pap podkładowych i nawierzchniowych.

Czym charakteryzują się papy termozgrzewalne jednowarstwowe? Przede wszystkim muszą być odpowiednio grube, by zapewnić wymagany poziom szczelności i dobrze chronić dach czy inną powierzchnię przed działaniem wody i wilgoci. Zwykle ich grubość wynosi około 5 milimetrów. Niezbędna jest także bardzo mocna osnowa. W papach jednowarstwowych stosuje się wzmocnienie z włókniny poliestrowej lub kompozytu włókniny poliestrowej i siatki szklanej, które są bardzo wytrzymałe na rozciąganie wzdłuż i w poprzek. Spodnia strona papy pokryta jest piaskiem lub folią termotopliwą, a wierzchnia – posypką z łupka mineralnego w różnych kolorach, która stanowi estetyczne wykończenie, a jednocześnie zapewnia ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego. Papy jednowarstwowe można także układać na papie podkładowej.

Papy jednowarstwowe w naszej ofercie

W ofercie Soprema Polska znajdują się wysokiej jakości papy termozgrzewalne jednowarstwowe produkowane z bitumu modyfikowanego elastomerem SBS (styren-butadien-styren). Znajdują zastosowanie we wszystkich jednowarstwowych dachowych systemach hydroizolacyjnych, doskonale chroniąc dach przed przeciekaniem. Różnią się między sobą rodzajem osnowy, grubością i innymi parametrami, co pozwala bez problemu dobrać papę do oczekiwań i potrzeb konkretnego inwestora.

Choć znacznie częściej spotykanym sposobem wykonania hydroizolacji dachu jest zastosowanie dwóch pap układanych na sobie, warto rozważyć zastosowanie papy jednowarstwowej wysokiej jakości, która równie dobrze spełni to ważne zadanie.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB