Papa samoprzylepna to prawdziwa innowacja w świecie pap podkładowych, nawierzchniowych, jednowarstwowych i paroizolacyjnych. Od spodu pokryta jest warstwą klejącą zabezpieczoną usuwalną folią, dzięki czemu do jej montażu niepotrzebne są dodatkowe narzędzia ani środki takie jak gwoździe, palniki czy lepiki. Układanie papy samoprzylepnej jest szybkie i nieskomplikowane, co przekłada się na dużą oszczędność czasu. Ponadto do jej zalet należy łatwość docinania na potrzebny kształt.

Nasze papy samoprzylepne produkujemy z bitumu modyfikowanego elastomerem SBS, dzięki czemu swoimi właściwościami nie odbiegają one od popularnych pap termozgrzewalnych. Są równie trwałe, wodoszczelne, odporne na rozciąganie, uszkodzenia mechaniczne, pękanie czy przebicie. Sprawia to, że sprawdzają się wszędzie tam, gdzie papy zgrzewalne czy mocowane mechanicznie – i nie tylko.

Zastosowanie pap samoprzylepnych 

Gdzie stosuje się papy samoprzylepne? Zasadniczo można je ułożyć na każdej równej i czystej powierzchni – niezależnie od tego, czy będzie to drewno, materiał drewnopochodny, czy też beton konstrukcyjny. Papy tego rodzaju stosuje się w miejscach, w których należy zapewnić wysoką szczelność i wodoodporność. Jako warstwa izolacyjna papa samoprzylepna sprawdza się doskonale położona:

  • w pokryciach dachowych różnego rodzaju – płaskich, stromych, w klimacie górskim;
  • na fundamentach;
  • w łazienkach, basenach i saunach.

Użycie papy samoprzylepnej zaleca się szczególnie w miejscach, w których niewskazane lub zabronione jest użycie otwartego ognia i wysokiej temperatury. Stanowi ona zatem alternatywę dla papy mocowanej mechanicznie. Można mocować ją bezpośrednio na izolacji termicznej, a także drewnianym poszyciu dachu. W zależności od rodzaju jest dobrą warstwą podkładową – np. pod dachówki czy papy termozgrzewalne wierzchniego krycia – lub nawierzchniową.

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB