IZOLACJA DACHU PŁASKIEGO Z SYSTEMOWYMI ROZWIĄZANIAMI SOPREMA

Czy wiesz, że dach płaski jest względnie nową ideą w budownictwie? Jako rozwiązanie konstrukcyjne dla nowo budowanych budynków, wszedł do powszechnego obiegu dopiero na początku XX wieku. Dach jest definiowany jako „płaski”, jeśli jego nachylenie wynosi poniżej 10°. Z uwagi na konieczność uwzględnia niewielkiego spadku, tego typu dachy wymagają wysokiej szczelności pokrycia.


By to osiągnąć, potrzebujesz produktów izolacyjnych charakteryzujących się m.in.HYDROIZOLACJA I TERMOIZOLACJA DACHU PŁASKIEGO


SOPREMA oferuje szereg systemów termoizolacji dachu płaskiego, które posiadają certyfikat FM APPROVED, potwierdzający najwyższą jakość oferowanych rozwiązań i są przy tym najlepszym sposobem na ocieplenie dachu płaskiego pokrytego papą. Z kolei odpowiednia hydroizolacja dachu pozwala:


  • zapobiec zawilgoceniu jego powierzchni, a co za tym idzie - również poddasza,
  • dobrze zabezpieczony dach, pokryty izolacją, tworzy na powierzchni wodoodporną powłokę - dzięki temu latem w budynku jest chłodniej, z drugiej zaś strony zimą jest zdecydowanie cieplej,
  • izolacja dachu płaskiego w połączeniu z odpowiednim uszczelnieniem dają gwarancję właściwej ochrony pokrycia dachowego i wydłużają tym samym okres jego użytkowania.

Bitumiczne membrany hydroizolacyjne SOPREMA są również zdolne do pochłaniania naprężeń i odporne na ruch budynku, co daje dodatkową pewność co do ich trwałej jakości.


KOMPLEKSOWA IZOLACJA DACHU PŁASKIEGO POKRYTEGO PAPĄ


Szukasz kompleksowego rozwiązania hydroizolacyjnego? Oprócz samej hydroizolacji dachu, w ofercie SOPREMA znajdziesz dodatkowe elementy systemowe, np. izolacje płynne ALSAN® (żywice bitumiczno-poliuretanowe, żywice poliuretanowe, żywice PMMA) wykorzystywane do m.in. renowacji dachów oraz wpusty dachowe, łączniki dachowe do montażu termoizolacji i hydroizolacji czy gotowe elementy prefabrykowane dla membran syntetycznych, ułatwiające obróbkę detali.


RENOWACJA DACHU PŁASKIEGO PAPĄ TERMOZGRZEWALNĄ JEDNOWARSTWOWĄ


Bitumiczne membrany dachowe SOPREMA, takie jak papa termozgrzewalna SOPRALENE 180-40 AR SI, doskonale nadają się także do renowacji dachu płaskiego, w którym istniejące systemy bitumiczne lub asfaltowe przekroczyły żywotność istniejącego systemu hydroizolacji.


Izolacja dachu płaskiego z SOPREMA to najlepsze rozwiązanie, z gwarancją na lata. Dowiedz się więcej: https://www.soprema.pl/dach-i-taras/systemy-izolacji-dachow i sprawdź, jak możemy pomóc w realizacji Twojego projektu!

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB