TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW ZABYTKOWYCH PŁYTAMI PUR SIS REVE SI WE WROCŁAWIU

Budynki w Europie odpowiadają za 42% finalnego zużycia energii. Wśród nich spora część to obiekty wybudowane przed 1945 rokiem. Takie budynki są najbardziej energochłonne. Cechują się też najwyższym wskaźnikiem zapotrzebowania na energię końcową.

Z różnych przyczyn często ich kompleksowa termomodernizacja nie jest możliwa - izolacja termiczna zewnętrznej elewacji całkowicie zmieniłaby charakter budynku. Na szczęście jest rozwiązanie - płyty termoizolacyjne PUR SIS REVE SI od SOPREMA. Zapewniają efektywne ocieplenie pomieszczeń obiektów zabytkowych od wewnątrz, bez ingerencji w ich wygląd zewnętrzny.

Renowacja budynków zabytkowych i dostosowanie ich do nowych standardów energetycznych UE stanowi duże wyzwanie. Osiągnięcie tego celu stało się priorytetem w działaniu SOPREMA. Efektem jest m.in. płyta PUR SIS REVE SI - rozwiązanie systemowe do termoizolacji od wewnątrz pomieszczeń, poddaszy, klatek schodowych i wnętrz budynków zabytkowych.

Płyty ścienne SIS REVE SI składają się z:

  • sztywnej pianki poliuretanowej (PUR),
  • paroizolacji z folii aluminiowej,
  • warstwy wierzchniej z płyty kartonowo-gipsowej.

Współczynnik przewodzenia ciepła dla SIS REVE SI wynosi tylko 0,022 W/mK, co stanowi bezkonkurencyjny wynik w porównaniu z innymi materiałami.

5 ZALET PŁYT SIS REVE SI

  • ekologiczne i efektywne,
  • łatwe do montażu,
  • zapewniają oszczędność energii,
  • jako produkt pożarowo bezpieczny zapewniają bezpieczeństwo użytkowników budynku,
  • to najcieńsza i najlżejsza termoizolacja na polskim rynku.

Nasze rozwiązanie systemowe doceniają inwestorzy w całej Polsce. Także we Wrocławiu, gdzie płyty termoizolacyjne PUR SIS REVE SI wykorzystano tam w ostatnim czasie do termomodernizacji dwóch wyjątkowych obiektów zabytkowych – budynku wojskowego przy ul. Pretficza oraz loftów przy Bulwarze Staromiejskim.

✓ Gdzie została użyta najgrubsza do tej pory płyta SIS REVE SI 120 mm?

✓ Gdzie zastosowano montaż na klej, a gdzie na stelażu stalowym?

✓ Ile metrów kwadratowych płyt dostarczyliśmy na inwestycje?

✓ Jakie materiały wykończeniowe można aplikować na płyty?

Odpowiedzi szukaj w naszym artykule:
https://www.soprema.pl/informacje/prezentacje-produktowe/item/722-sis-reve-si-bezkonkurencyjna-termoizolacja-budynkow-zabytkowych-od-soprema

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB