OCIEPLENIE I IZOLACJA AKUSTYCZNA PODŁÓG PŁYTAMI PUR TMS® W ENERGOOSZCZĘDNYM DOMU

Od stycznia obowiązują nowe warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dla nowobudowanych domów - ale także przy rozbudowie czy modernizacji istniejących budynków - oznacza to konieczność spełnienia zaostrzonych standardów energetycznych.

Inwestorzy, myśląc o ociepleniu, zwykle najwięcej uwagi poświęcają izolacji elewacji i dachów. Tymczasem do 20% strat energii zachodzi przez posadzki, które – nieodpowiednio wykonane – przepuszczają także dźwięki.

Nieodpowiednia izolacja posadzek oznacza późniejsze problemy dla mieszkańców:

 • wysokie rachunki za energię,
 • uciążliwy hałas,
 • brak komfortu we własnym domu.

Stosowanie optymalnych produktów do izolacji posadzek staje się więc niezbędne. Jeszcze nigdy nie było to tak proste i skuteczne, jak z termoizolacyjnymi rozwiązaniami SOPREMA do izolacji termicznej i akustycznej podłóg.

Płyty termoizolacyjne TMS®:

 • są wykonane z poliuretanu (PUR) o doskonałych właściwościach izolacyjnych,
 • dzięki okładzinom z wielowarstwowego kompozytu zachowują niezmienne parametry izolacyjne i są odporne na korozję alkaliczną,
 • kompatybilne z każdym rodzajem jastrychów,
 • zapewniają izolację termiczną dla podłóg nieogrzewanych i z systemami ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego,
 • łatwe w montażu, na zasadzie łączenia pióro-wpust.

Współczynnik przewodzenia ciepła dla płyt PUR TMS®, o grubości 42–122 mm, wynosi 0,022 W/mK, co stanowi doskonały wynik w porównaniu z innymi materiałami.

CO ZYSKASZ STOSUJĄC TO ROZWIĄZANIE?

 • zamiast 20 cm warstwy styropianu z lambdą 0,036 wystarczy zaledwie 12 cm warstwa płyt TMS®, by uzyskać ten sam efekt docieplenia,
 • oszczędność energii na poziomie min. 40%,
 • płyty TMS® są odporne na ściskanie, zginanie itd., co oznacza, że posadzka z czasem nie zacznie osiadać, ani się nie zapadnie.

SAMA IZOLACJA TO ZA MAŁO?

Połączenie płyt TMS® z okładziną akustyczną Vélaphone® Confort zapewnia oprócz izolacji termicznej, także ochronę przed hałasem powietrznym i uderzeniowym.

SZUKASZ GOTOWEGO ROZWIĄZANIA 2 W 1?

Płyta TMS® dB, termoizolacyjna i akustyczna zarazem, została z jednej strony wykończona specjalną powłoką, dzięki czemu gotowa podłoga – parkiet, płytki, panele itd. – jest także doskonale wygłuszona.

Nasze rozwiązania systemowe doceniają inwestorzy w całej Polsce. Płyty TMS® to kolejny produkt w ofercie SOPREMA posiadający certyfikat ACERMI, przyznawany wyrobom, których określone właściwości muszą zostać bezwzględnie poświadczone podczas niezależnych testów.

Jak zbudować ciepły, cichy i energooszczędny dom dzięki rozwiązaniom SOPREMA do izolacji termicznej i akustycznej podłóg? Dowiedz się więcej w naszym artykule: https://www.soprema.pl/informacje/prezentacje-produktowe/item/745-cieply-cichy-i-energooszczedny-dom-z-systemowymi-rozwiazaniami-soprema

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB