OPTYMALNE ROZWIĄZANIA SOPREMA DO REDUKCJI HAŁASU – USŁYSZYSZ RÓŻNICĘ

Dlaczego izolacja akustyczna jest istotnym elementem ochrony przed hałasem? Ponieważ rozpiętość słuchu człowieka wynosi od 20 do 20 000 herców, potrafimy rozróżnić około 400 000 tonów. Dlatego przebywanie w budynkach o słabej izolacji akustycznej może:

  • powodować trudności z koncentracją,
  • oznaczać brak poczucia prywatności,
  • rodzić napięcia między sąsiadami,
  • pogorszyć jakość snu.

To tylko niektóre ze skutków bycia narażonym na duży lub długotrwały hałas. Rozwiązaniem jest właściwa izolacja akustyczna. Czyli taka, która zapewni komfort, podnosząc dobrostan człowieka, jak również oddziałuje korzystnie na środowisko naturalne.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Grupa SOPREMA oferuje kompletne i wysokiej jakości rozwiązania oraz systemy poprawiające charakterystykę akustyczną. Rozwiązania te - łączące właściwości termiczne i akustyczne - odnoszą się zarówno do materiałów, jak i systemów dla ścian działowych i posadzek.

Od posadzki po dach

Jednym z rozwiązań systemowych SOPREMA jest połączenie płyt TMS® - do izolacji termicznej podłóg nieogrzewanych i z systemami ogrzewania podłogowego elektrycznego i wodnego - z okładziną akustyczną VÉLAPHONE® CONFORT. Czy się charakteryzuje oprócz izolacji termicznej:

  • zapewnia ochronę przed hałasem powietrznym,
  • zapewnia ochronę przed hałasem uderzeniowym,
  • spełnia równocześnie wymagania termiczne i akustyczne.

W trosce o komfort klientów SOPREMA poszła o krok dalej, oferując płytę TMS® dB - termoizolacyjną i akustyczną w jednym. Płyta została z jednej strony wykończona specjalną powłoką, dzięki czemu gotowa podłoga jest doskonale wygłuszona – zastosowanie płyt pozwala obniżyć wskaźnik poziomu hałasu uderzeniowego o 20, a powietrznego o 56 decybeli.

Systemy akustyczne dachów płaskich TECSOUND® DECK

Dach płaski TECSOUND® DECK zapewnia ochronę przed wieloma czynnikami:

  • hałasem wywołanym drganiami maszyn
  • źródłami hałasu typu deszcz, grad, wiatr,
  • hałasem spowodowanym ruchem powietrznym, kolejowym oraz miejskim.

Jak uzyskać taki efekt?

Optymalne rozwiązanie udoskonalenia izolacji akustycznej w systemach dachów płaskich stanowi syntetyczna membrana dźwiękoszczelna TECSOUND®, połączenie wysokiej sprężystości i elastyczności wraz z dużą masą na m2, która nie pochłania wody i działa jak paroizolacja. Charakteryzuje się giętkością na zimno –20°C oraz klasą reakcji na ogień Bs 2d 0, a przy tym niewielką grubością i łatwością montażu.

W zależności od przeznaczenia i wymagań obiektu, Grupa SOPREMA oferuje systemy dachowe o wysokiej wartości współczynnika izolacyjności akustycznej Rw w przedziale od 34 do 60 dB.

Systemy SOPREMA - nieustannie optymalizowane przez działy badawczo-rozwojowe w kierunku ekoprojektowania - wykazują dziś wyjątkową wydajność pod względem odporności, niezawodności i trwałości, a także ochrony przed hałasem. Poznaj oryginalne, wydajne i zaawansowane technologicznie rozwiązania SOPREMA, które odpowiadają na wszystkie problemy budowlane: https://www.soprema.pl/informacje/prezentacje-produktowe/item/783-izolacja-akustyczna-dachu-i-nie-tylko-z-rozwiazaniami-soprema-uslyszysz-roznice

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB