SOPREMA OBJĘŁA WIĘKSZOŚCIOWY PAKIET UDZIAŁÓW TERMO ORGANIKA SP. Z.O.O

Komunikat prasowy

Strasburg, Kraków, 29 sierpnia 2019 r.


SOPREMA objęła większościowy pakiet udziałów
Termo Organika Sp. z o.o.

SOPREMA, założona w Strasburgu w 1908 r., jest światową firmą specjalizującą się w izolacjach przeciwwodnych i ociepleniach budynków oraz obiektów inżynierii lądowej. Grupa SOPREMA posiada 67 zakładów produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a w 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,75 mld €.

TERMO ORGANIKA została założona w 1997 r. w Mielcu i jest największym w Polsce producentem płyt styropianowych. Spółka ma pięć fabryk: cztery zakłady produkcji styropianu – w Mielcu, Głogowie, Siedlcach i Rypinie oraz zakład produkcyjny chemii budowlanej w Pyrzycach. Spółka posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju.

TERMO ORGANIKA produkuje wysokiej jakości materiały izolacyjne: płyty styropianowe w kropki (z prawami wyłączności) oraz najbardziej zaawansowane technicznie szare płyty styropianowe wytwarzane z surowców zawierających kompozyt, który poprawia własności izolacyjne produktu. Od momentu powstania, TERMO ORGANIKA kładzie szczególny nacisk na jakość swoich wyrobów, a jej wykwalifikowana, profesjonalnie przeszkolona kadra pracuje według najwyższych międzynarodowych standardów. W 2018 r. przychody TERMO ORGANIKI osiągnęły 82 mln €. Spółka jest liderem polskiego rynku termoizolacji styropianowych w budownictwie.

Przejęcie udziałów w Termo Organice wzmocni realizowaną przez SOPREMĘ strategię budowy mocnej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce, w której SOPREMA już dokonała strategicznej inwestycji: w 2010 r. zbudowała w Błoniach pod Warszawą super nowoczesną fabrykę systemów izolacji przeciwwodnej i papy bitumicznej. Stąd SOPREMA oferuje najlepsze w swojej klasie, stałe i płynne systemy hydroizolacji dla wszystkich typów budynków i inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wyroby z fabryki w Błoniach SOPREMA eksportuje do szeregu krajów, w tym do Szwecji, Finlandii, Republiki Czeskiej, Rumunii i na Węgry.

Zarząd TERMO ORGANIKI pozostanie bez zmian, a zarządzający będą nadal wspólnikami spółki i w dalszym ciągu będą w pełni odpowiedzialni za rozwijanie jej działalności. Plany na przyszłość obejmują zwiększanie i doskonalenie portfela produktów i systemów oraz rozwijanie synergii z siecią spółek SOPREMA w celu oferowania klientom coraz lepszych rozwiązań oraz zwiększania potencjału eksportowego TERMO ORGANIKI.


Soprema Termo Organika Sp. z o.o.


Press Contacts:


Francja:

  • Muriel Meynlé, SOPREMA – Tel + 33 6 37 06 20 70, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • RPCA public relations: Clotilde De Angelis : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  / Cathy Bubbe : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel: + 33 1 42 30 81 00

Polska:

  • Artur Paczkowski, Tel + 48 609 494 444, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O SOPREMA:


SOPREMA, założona w 1908 r., jest niezależną spółką rodzinną. Bazując na swojej tradycyjnej podstawowej działalności w zakresie produkcji i instalacji wyrobów do izolacji przeciwwodnej, SOPREMA dokonała dywersyfikacji w kierunku nowych rynków, takich jak materiały termoizolacyjne, izolacje przeciwwodne do paneli solarnych, rozwiązania w zakresie płynnych izolacji przeciwwodnych oraz hydroizolacje w obiektach inżynierii lądowej, podejmując również działalność w nowych obszarach, w tym oddymianie, konstrukcje stalowe oraz systemy pokryć dachowych. SOPREMA jest światową firmą specjalizującą się w izolacjach przeciwwodnych oraz wiodącym we Francji eksporterem w swojej branży. Grupa SOPREMA obecna jest w 90 krajach, ma 67 zakładów produkcyjnych, ponad 90 operacyjnych spółek zależnych, ponad 4.000 dystrybutorów, 15 centrów badawczo-rozwojowych oraz 22 ośrodki szkoleniowe w 8 różnych krajach, a w 2018 r. uzyskała przychody w wysokości 2,75 mld €.

SOPREMA jest głęboko przekonana o wartości inwestowania lokalnie w kapitał ludzki, szkoleń i badań oraz wspiera Fundację Uniwersytetu w Strasburgu. Więcej na temat aktualności SOPREMA można znaleźć na stronie www.soprema.com

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB