Powrót

MATA WEGETACYJNA TUNDRA MATA WL

Mata wegetacyjna TUNDRA MATA WL jest matą wegetacyjną w uprawie ekstensywnej na nośniku z włókna kokosowego. Oprócz specjalnego substratu i nośnika z włókna kokosowego składa się z ok. dziesięciu różnych gatunków rozchodników Sedum. Rośliny pokrywają matę w około 95% powierzchni w momencie dostawy. Spełnia wytyczne FLL.

Mata wegetacyjna TUNDRA MATA WL charakteryzuje się wysoką estetyką i ekologią, a jej cienkowarstwowa struktura gwarantuje lekką wagę, co pozwala stosować ten materiał na każdej konstrukcji dachowej (drewno, stal, beton). Może być stosowana również do zazielenienia torowisk tramwajowych. Mata wegetacyjna TUNDRA MATA WL spełnia wytyczne FLL – niemieckiego Stowarzyszenia Badania, Rozwoju i Kształtowania Krajobrazu.

Mata wegetacyjna TUNDRA MATA WL jest warstwą roślin wchodzącą w skład systemów dachów zielonych SOPRANATURE® firmy SOPREMA. Jest to nowoczesny sposób szybkiego zakładania dachów zielonych w uprawie ekstensywnej przeznaczonej do stosowania m.in. w pełnym systemie (z drenażem SOPRADRAIN itp.) o nazwie TUNDRA MATA.

Maty wykonuje się na powierzchni dachu poprzez rozwinięcie na uprzednio przygotowanym podłożu z substratu, np. SOPRAFLOR firmy SOPREMA lub na innych elementach zapewniających kumulację wody i poprawny rozwój roślin. Minimalny zakres pielęgnacji zależy od konstrukcji systemu (należy nawozić od jednego do trzech razy w ciągu roku).

  • Podczas wykonywania dachu należy wziąć pod uwagę panujące warunki atmosferyczne. Najniebezpieczniejsze są wysokie temperatury i brak opadów, co może spowodować przesuszenie roślin oraz silny mróz, który może spowodować przymarznięcie maty do podłoża i brak możliwości jej przeniesienia.
  • Mata dostarczana jest w postaci płachty na palecie i nie powinna być przechowywana dłużej niż 48 godzin od momentu załadunku na transport.
  • Palety zabezpieczone folią należy jak najszybciej rozpakować po dostarczeniu w miejsce przeznaczenia.
  • Nie należy podlewać maty przed jej rozwinięciem, unikniemy w ten sposób „zaparzenia” roślin.

Nazwa TUNDRA MATA WL
Wymiary (mm) 1,2 m x 1 m lub 0,6 m x 2 m
Waga rolki przy maks. nasiąknięciu wodą ok. 20 kg/m2
Waga rolki w stanie suchym ok. 15 kg/m2
Grubość 2-4 cm
Maksymalna ilość na palecie 50/m2
Pokrycie 95%

Dokumenty do pobrania

banner prowadzący do katalogu sopremy

BUSINESS DEVELOPMENT

Doradztwo techniczne dla architekta, detale montażowe, dobór systemów, prezentacje dla architektów

kom. +48 609 662 270

Powrót