Powrót

SKRZYNKA REWIZYJNA SOPRABOARD SK

SOPRABOARD SK to grupa skrzynek rewizyjnych do wpustów dachowych odwadniających, różniących się od siebie jedynie wysokością. Posiadają specjalną perforację w celu sprawnego odprowadzenia wody z drenażu.

  • Skrzynki przeznaczone są do dachów zielonych do instalacji nad wpustem odwadniającym.
  • Skrzynki służą do zabezpieczenia odpływów przed uszkodzeniem i zapchaniem się. Posiadają specjalną perforację w celu sprawnego odprowadzenia wody z drenażu.
  • Dodatkowo górny element skrzynki można zdejmować w celu kontroli odpływu, a w razie awarii szybki dostęp umożliwia łatwe oczyszczenie.
  • Wokół skrzynek należy wykonać opaskę żwirową min. 30 cm szerokości ze żwirem płukanym frakcji 16/32 mm.
  • Skrzynki nie są przeznaczone do ruchu kołowego.

Skrzynki rewizyjne SOPRABOARD SK wystarczy postawić centralnie nad wpustem odwadniającym. Jeśli zachodzi taka potrzeba dla dachów o pokryciu z papy można mocować skrzynki do podłoża, np. za pomocą skrawków z papy nawierzchniowej zgrzewanych bezpośrednio do połaci dachu. W przypadku dachów o odwróconym układzie warstw kładziemy je bezpośrednio na termoizolacji, np. XPS lub geowłókninie ochronnej, ewentualnie dyfuzyjnej.

Uwaga: do skrzynek SOPRABOARD SK można stosować elementy przedłużające w postaci nadstawki SOPRABOARD SKL. Wysokość tego elementu wynosi 10 cm, a szerokość i długość 30 cm. Wymiary są dopasowane do skrzynki rewizyjnej i można układać do 8 sztuk jeden na drugim, tak by uzyskać żądaną wysokość systemu rewizyjnego.

Nazwa: SOPRABOARD SK 10 SOPRABOARD SK 15 SOPRABOARD SK 20
Wysokość 10 cm 15 cm 20 cm
Tworzywo Stal nierdzewna
Długość 30 cm
Szerokość 30 cm

Dokumenty do pobrania

banner prowadzący do katalogu sopremy

BUSINESS DEVELOPMENT

Doradztwo techniczne dla architekta, detale montażowe, dobór systemów, prezentacje dla architektów

kom. +48 609 662 270

Powrót