Powrót

PŁYTA POLISTYRENOWA SOPRADACH HYDRO S

SOPRADACH HYDRO S jest płytą termoizolacyjną z polistyrenu ekspandowanego EPS o obniżonej nasiąkliwości (hydrofobowe), bezpośrednio formowane w kształt i wymiary gotowej płyty. Powierzchnie górna i dolna są ryflowane, co ułatwia odprowadzanie wody.

Płyty SOPRADACH HYDRO S stosuje się jako izolacja termiczna ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu, posadzek wykonanych bezpośrednio na gruncie, podłóg na stropie w pomieszczeniach wilgotnych, pomieszczeń o dużej wilgotności np. chłodni, mroźni, myjni, stropów i dachów w tradycyjnym i odwróconym układzie warstw pod zabezpieczeniem powierzchni takimi jak dachy żwirowe, dachy zielone, ciągi piesze i jezdne.

Płyty SOPRADACH HYDRO S produkowane są w wymiarach 1250 x 615 mm (wymiar brutto), krawędzie są frezowane na zakład 15 mm. Wymiar netto płyty 1235 x 600 mm.

Płyty SOPRADACH HYDRO S mogą mieć kontakt bezpośrednio z gruntem lub środowiskiem trwale obciążonym wodą bez dodatkowych zabezpieczeń. Poniżej poziomu gruntu nie wolno stosować łączników mechanicznych z uwagi na uszkodzenie warstwy hydroizolacji. Płyty należy kleić montażowo klejami nieszkodzącymi polistyrenowi. W strefie cokołowej, powyżej poziomu gruntu, płyty należy kleić klejami cementowymi i łącznikami mechanicznymi. W przypadku zastosowaniu produktu w systemie drenażu opaskowego, należy zapewnić drożność drenów (uwaga w kontakcie z gruntem strona płyty z grubymi kroplami tj. o głębokości 5 mm) poprzez zabezpieczenie ich warstwą geowłókniny, flizeliny itp.

Nazwa: SOPRADACH HYDRO S
Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,033 W/mK
Reakcja na ogień E
Wytrzymałość na ściskanie CS(10)200
Stabilność wymiarowa Bardzo dobra

Dokumenty do pobrania

banner prowadzący do katalogu sopremy

BUSINESS DEVELOPMENT

Doradztwo techniczne dla architekta, detale montażowe, dobór systemów, prezentacje dla architektów

kom. +48 609 662 270

Powrót