Prawidłowa hydroizolacja fundamentów jest niezwykle istotna, ponieważ zabezpiecza mury budynku przed wchłanianiem wilgoci z gruntu. Znacząco wydłuża to żywotność całej konstrukcji i chroni przed rozwojem grzybów. By taka izolacja była skuteczna, trzeba wybrać sprawdzony materiał. Na rynku dostępna jest ich cała masa, w dzisiejszym wpisie skupimy się jednak na zaletach membran syntetycznych, które doskonale sprawdzają się w tej wymagającej roli.

Jakie membrany sprawdzą się w częściach podziemnych budynków? 

Membrany przeznaczone do izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej podziemnych części budynków muszą być szczelne, wodoodporne, a także bardzo wytrzymałe. Nie mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozdarcie, przebicie, pękanie, przerastanie korzeni, a także niskie temperatury, działanie mikroorganizmów czy długotrwały kontakt z wodą. 

Wymagania te spełniają membrany syntetyczne, wykonane z plastyfikowanego polichlorku winylu (PVC). To sztuczne tworzywo charakteryzuje się wysoką elastycznością, twardością, odpornością na pękanie przy uderzaniu (udarnością) oraz na czynniki atmosferyczne. Pozostaje też giętki w niskiej temperaturze. Powyższe cechy sprawiają, że membrany syntetyczne PVC doskonale nadają się do izolacji fundamentów.

Membrany syntetyczne Flagon – idealne do ochrony fundamentów 

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje membran syntetycznych odpowiednich do podziemnych części budynku:

  • FLAGON BSL – jednowarstwowa, homogeniczna membrana o dwóch różnych kolorach (jasnozielona warstwa sygnalizująca ułatwia odnalezienie ewentualnych uszkodzeń). Dostępna jest w dwóch różnych grubościach: 2 i 3 mm. Przytwierdza się ją do podłoża, przygrzewając spodnią warstwę do dysków lub profili z PVC;
  • FLAGON PZ PVC – stanowi warstwę ochronną hydroizolacji z membran PVC, zabezpieczając je przed działaniem mikroorganizmów i przerastaniem korzeni. Arkusze łączy się poprzez zgrzewanie gorącym powietrzem.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Stowarzyszenia

PUIG
Cci
Dachy zielone
PKB