Powrót

PIANA MONTAŻOWA ALSAN® FOAM UNI

Piana montażowa ALSAN® FOAM UNI jest jednoskładnikową, utwardzaną wilgocią pianką poliuretanową. Jest to wielozadaniowa pianka PU zapewniająca izolację termiczną i akustyczną. Posiada doskonałą przyczepność do większości typowych materiałów budowlanych takich jak materiały cementowe, cegła, drewno, aluminium, blachy ocynkowane I malowane. Nadaje się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

 • Pianka jednoskładnikowa, gotowa do użycia
 • Elastyczna
 • Możliwość malowania
 • Odporna na pleśń
 • Wodoodporna
 • Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych

Piana montażowa ALSAN® FOAM UNI została opracowana dla:

 • Mocowania i izolowania ram drzwi i okien
 • Wypełniania i uszczelniania szczelin, połączeń i ubytków
 • Wypełniania przepustów w ścianach
 • Izolowanie gniazd elektrycznych i rur wodnych

Ograniczenia:

ALSAN® FOAM UNI nie nadaje się do podłoży z PE, silikonu i PTFE.

Przed rozpoczęciem prac zabezpieczyć otaczające elementy przed zabrudzeniami z pianki. Przy silnym wietrze należy zwrócić szczególną uwagę, by wiatr nie spowodował, że materiał znajdzie się na elementach wrażliwych na dany preparat.

Przed aplikacją należy upewnić się, że powierzchnie są czyste, jednorodne i wolne od wszelkich zanieczyszczeń (oleje i tłuszcze, kurz oraz luźne lub kruche frakcje). Należy usunąć mleczko cementowe. Powierzchnie suche i porowate należy zwilżyć wodą.

Optymalna temperatura opakowania to około +20°C. Jeśli temperatura puszki jest niższa, włóż puszkę do ciepłej wody (ok. 35-40°C) na ok. 40 min. Przed użyciem wstrząsnąć puszkę zawierającą ALSAN® FOAM UNI. Przykręć puszkę do pistoletu aplikacyjnego. Naciśnij spust pistoletu, aby pozwolić pianie wypłynąć. Wstrząsaj regularnie podczas aplikacji. Podczas aplikacji zawsze trzymaj puszkę do góry nogami.

Przy krótkich przerwach w pracy (mniej niż 48 godzin) puszkę można pozostawić przykręconą do pistoletu, ale śrubę regulacyjną z tyłu pistoletu należy dokręcić. Opakowanie musi być pod ciśnieniem, w przeciwnym razie pianka stwardnieje w pistolecie. Przy dłuższych przerwach w pracy, czyścić pistolet czyścikiem ALSAN® FOAM CL-F.

Przechowywać na równym podłożu w pozycji pionowej, by zapobiec zaklejeniu się zaworu rozpylacza, rozpoczęte opakowania szczelnie zamknąć w możliwie najkrótszym czasie zużyć, chronić przed czynnikami atmosferycznymi. 12 miesięcy od czasu daty produkcji w oryginalnym opakowaniu. Przechowywanie w temperaturze +5°C do +25°C.

Opakowanie Objętość Kolor Ilość w kartonie
Kartusze plastikowe 750 ml Jasnożółty 12

Czyszczenie musi nastąpić jeszcze przed zastygnięciem materiału w pistolecie aplikacyjnym za pomocą środka czyszczącego do pianki PU. Po zastygnięciu można materiał jedynie mechanicznie usunąć.

Nazwa: ALSAN® FOAM UNI
Materiał 1-komponentowy poliuretan
Sposób zastygania Zastyga poprzez chłonięcie wilgoci z powietrza
Gęstość (piany) ~ 19 (kg/m3L)
Czas naskórkowania ~ 6 minut (+23°C / 50% wilgotności względnej)
Czas do pełnego wiązania ~ 24h (+23°C / 50% wilgotności względnej)
Wydłużenie przy zerwaniu 13%
Temperatura stosowania -2°C to +30°C
Współczynnik przewodzenia ciepła 0,036 W/(m*K)
Wytrzymałość na ściskanie 0,03 MPa
Wydajność ~ 30-45 litrów
Odporność temperaturowa -40 °C do +80 °C
Klasa reakcji na ogień B3 (DIN 4102-3)

Piana montażowa ALSAN® FOAM UNI jest zgodna z:

 • Klasyfikacja A+ (francuska regulacja VOC)
Powrót